بتن پیش ساخته

معرفی بتن پیش ساخته

بتن پیش ساخته یک محصول ساختمانی تولید شده توسط ریخته گری بتن در یک قالب و یا فرم قابل استفاده مجدد است که سپس در یک محیط کنترل شده، به محل ساختمان حمل شده و در محل قرار گذاشته می شود. در مقابل، بتن استاندارد در اشکال خاص محل کار ریخته شده و در محل کار درمان می شود. سنگ های پیش ساخته بدلیل استفاده از سنگ دانه های ریز در مخلوط با بتن پیش ساخته متفاوت هستند، بنابراین محصول نهایی، ظاهری نزدیک به سنگ ها و صخره های طبیعی دارند.

با تولید بتن پیش ساخته در محیط کنترل شده ( معمولا به عنوان یک کارخانه پیش ساخته شناخته می شود)، بتن پیش ساخته یک فرصت برای درمان مناسب و کنترل نزدیک از طریق کارکنان کارخانه ایجاد می کند. استفاده از سیستم بتن پیش ساخته، مزیت های بالقوه زیادی را در سرتاسر محل ریخته گری بتن ارائه می دهد. فرآیند تولید برای بتن پیش ساخته در سطح زمین اجرا می شود که به امنیت پروژه کمک می کند.

در ساخت بتن پیش ساخته نسبت به تهیه مخلوط بتن در محل ساختمان، یک کنترل بیشتر از کیفیت مواد و طرز کار در یک کارخانه پیش ساخته وجود دارد. از نظر مالی، اشکالی که در یک کارخانه پیش ساخته استفاده می شوند ممکن است صدها تا هزاران بار قبل از اینکه نیاز به جایگزینی داشته باشند، مورد استفاده قرار گیرند. این امر هزینه های شکل کار به ازای هر واحد را در کارخانه های پیش ساخته نسبت به ساخت بتن در محل کار کاهش می دهد.

 

 بتن پیش ساخته

انواع بسیار مختلفی از سیستم های شکل دهی بتن پیش ساخته برای کاربردهای معماری وجود دارد که در اندازه، عملکرد و قیمت متفاوت هستند. پانل های پیش ساخته معماری همچنین برای مزین کردن بخشی و یا تمام قسمت های نمای دیوار یک ساختمان استفاده می شود که به منظور محوطه سازی، ممانعت از نفوذ صدا و دیوارهای امنیتی استفاده می شوند و برخی می توانند به عنوان عناصر ساختاری بتن پیش تنیده باشند.

زهکشی آب طوفان، لوله های آب و فاضلاب، و تونل را با استفاده از واحد پیش ساخته بتنی ایجاد می کنند. فراتر از روکش های فلزی و عناصر ساختاری، کل ساختمان را می توان با استفاده از این بتن مونتاژ کرد. مونتاژهای پیش ساخته، امکان اتمام سریع فروشگاه های تجاری و دفاتر با کار کم را به وجود می آورد.

برای تکمیل ظاهر چهار پانل دیواری پیش ساخته (پانل ساندویچ، پانل ساندویچ گچ بری، پانل لایه داخلی و پانل روکش فلزی) امکانات مختلفی برای سطح وجود دارد. سیمان می تواند سفید ویا خاکستری باشد و رنگ و اندازه سنگ دانه ها تفاوت ایجاد می کند. رنگ ها، مواد ملونه و نقاشی های مختلف نیز می توانند اضافه شوند. شکل و سطح قالب بتن پیش ساخته می تواند بر ظاهر آن اثر بگذارد: قالب می تواند از جنس چوب، فولاد، پلاستیک، کائوچو ویا فایبر گلاس ساخته شده باشد. هر یک از این مواد تولید منحصر به فردی خواهند داشت.

بتن پیش ساخته بتن از نوع پیش ساخته خرید بتن پیش ساخته فروش بتن پیش ساخته لیست قیمت بتن پیش ساخته انواع بتن پیش ساخته طرز تهیه بتن پیش ساخته تولید بتن پیش ساخته فواید بتن پیش ساخته مزایای بتن پیش ساخته کاربرد بتن پیش ساخته حمل بتن پیش ساخته انتقال بتن پیش ساخته