بتن سنگین

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ها و علم ساخت بتن ، انواع بتن در حال حاضر شکل گرفته اند که از مهم ترین و پرکاربردترین آنها می توان به بتن مگر ، بتن آماده ، بتن پیش ساخته ، بتن سبک ، بتن مسلح ، بتن شفاف ، بتن معمولی و بتن سنگین اشاره کرد. در این بخش توضیحات کاملی را درمورد بتن سنگین برای شما کاربران عزیز ارائه می کنیم.

بتن سنگین بر خلاف بتن سبک با استفاده از مصالح طبیعی سنگین مانند سولفات باریم طبیعی یا مگنتیت یا دانه های تولید شده مانند آهن و یا گلوله سرب ساخته می شود. کاربرد اصلی زمینی این بتن ، محافظت از پرتو (پزشکی و یا هسته ای) است. تراکم به دست آمده به نوع سنگ دانه استفاده شده بستگی دارد. به طور معمول تراکم این بتن در صورت استفاده از سولفات باریم، در محدوده 3،500kg / M3 خواهد بود که 45% بیشتر از بتن معمولی است درحالیکه با استفاده از مگنتیت در بتن سنگین، تراکم 3،900kg / M3 خواهد بود، یعنی حدود 60% بیشتر از بتن معمولی. بتن خیلی سنگین که از  آهن و یا گلوله سرب ساخته شده اند، به ترتیب دارای تراکمی معادل 5،900kg / m3 و 8،900kg / M3 خواهد بود.

 

 بتن سنگین

محتویات سیمان و نسبت آب / سیمان مشابه بتن است اما نسبت سنگ دانه ها به سیمان به مراتب بالاتر است، و این به دلیل چگالی بیشتر ریزدانه ها است. بتن سنگین را می توان با استفاده از تجهیزات معمولی، بسته بندی، حمل و نقل و ذخیره کرد. البته یک سری تفاوت ها مثلا ظرفیت کامیون و میزان جابه جایی و غیره وجود دارد.

ترکیبات بتن سنگین

  •         سنگ دانه ها

 استفاده از باریت، سنگ آهن، فلزات سنگین، سیلیکون، گرانول و یا گلوله فولادی

  •         سیمان

شامل افزایش حرارت هیدراتاسیون در هنگام انتخاب نوع سیمان و محتوا

  •         مقدار آب

 هدف برای کاهش نسبت W / C (سیمان/ آب)

 بتن سنگین خرید بتن سنگین فروش بتن سنگین قیمت بتن سنگین انواع بتن سنگین کاربرد بتن سنگین ویژگی های بتن سنگین خواص بتن سنگین دوام بتن سنگین کاربردهای متنوع بتن سنگین بتن ریزی بتن سنگین طرز تهیه بتن سنگین