بتن آماده

بتن آماده، یک نوع بتن است که در کارخانه بر اساس دستورالعمل ها تولید می شود و از طریق کامیون های مخصوص حمل و نقل بتن به محل کار ارسال می شود. بتن آماده که به دقت تولید شده باشد، این امکان را به مخلوط ویژه بتن می دهد تا در محل ساخت و ساز توسعه و اجرا شود. اولین کارخانه تولید بتن آماده در دهه 1930 احداث شد اما تا دهه 1980 توسعه قابل توجهی نداشت، و بعد از آن به رشد خود ادامه داد.

بتن آماده گاهی بر ساخت بتن در محل کار به دلیل جلوگیری از ایجاد سردرگمی ها و افزایش دقت مخلوط مقدم است. با این حال استفاده از بتن پیش ساخته ، انعطاف پذیری را در زنجیره تامین و اجزای حقیقی بتن کاهش می دهد.

بتن آماده همچنین به عنوان محصولات سفارشی بتن برای مقاصد تجاری تلقی می شود. بتن آماده و یا RMC که اصطلاح مشهور بتن آماده است، به یک نوع بتن که به طور ویژه برای ارسال به محل کار مشتری به صورت یک مخلوط و خمیر تازه و یا در حالت سفت نشده، تولید شده است اشاره دارد. بتن در حالت عادی مخلوطی از سیمان پرتلند، آب و سنگ دانه هایی شامل شن و ماسه و یا خرده سنگ است. در محل کارهای سنتی، هر یک از این مواد به طور جداگانه تولید می شوند و به منظور تولید بتن با نسبت های مشخص در محل کار ترکیب می شوند. خرید و فروش بتن آماده بر اساس حجم آن است و معمولا به صورت متر مکعب بیان می شود.

 

 بتن آماده

بتن آماده تحت عملیات کنترل شده تولید شده و به محلی که از روش ها و تجهیزات پیچیده استفاده می کنند منتقل می شود. در سال 2011، 2223 شرکت احداث شدند که با استخدام 72,924 کارگر در ایالات متحده آمریکا بتن آماده تولید می کردند.

معایب بتن آماده

  • مواد در کارخانه های مرکزی بسته بندی می شوند و فرآیند مخلوط در کارخانه بتن آغاز می شود، بنابراین زمان انتقال از کارخانه به محل کار در مسافتهای طولانی بسیار مهم است. برخی از محل های کار بیش از حد دور هستند، البته این بیشتر یک مشکل تجاری است نه مشکل فنی.
  • ایجاد ترافیک اضافی در جاده ها. علاوه بر این جاده های دسترسی و دسترسی به محل کار باید علاوه بر تحمل وزن بار قادر به حمل وزن بالای کامیون های دارای مخلوط آماده (ready-mix truck) باشند. بتن تازه دارای وزنی حدود 2.5 تن به ازای هر متر مکعب است. این مشکل می تواند توسط کمپانی هایی که " مینی میکس" نامیده می شوند محدود شود. این کارخانه ها از میکسر های با ظرفیت 4 متر مکعب استفاده می کنند که قادر به دسترسی به محل کارهای محصورتر هستند.
  • فاصله زمان محدود بتن بین مخلوط کردن و پخت به این معنی است که بتن آماده باید 210 دقیقه بعد از بسته بندی کارخانه بتن در محل مورد نظر جای بگیرد. مواد افزودنی بتن جدید می توانند محدوده زمانی را تغییر دهند با این حال نوع و مقدار مواد افزودنی بتن که به مخلوط اضافه می شود بسیار مهم است.

بتن آماده خرید بتن آماده قیمت بتن آماده فروش بتن آماده لیست قیمت بتن آماده انواع بتن آماده مزایای بتن آماده خواص بتن آماده مخلوط بتن آماده طرز تهیه بتن آماده انتقال بتن آماده کارخانه بتن آماده تولید بتن آماده بتن با مخلوط آماده حمل و نقل بتن آماده