دسته بندی محصولات بتن

امروزه با گسترش جمعیت و افزایش نیاز به مسکن، ساخت و ساز به طور روز افزون در حال گسترش است. هم جهت با ساخت و ساز نیاز به مصالح نیز روز به روز بیشتر می شود. یکی ازپرکاربردترین مصالح ساختمانی که تقریبا در تمام سازه ها برای افزایش استحکام ساختمان از آن استفاده می شود، بتن است.

بتن ترکیبی از آب و سیمان با سنگ دانه ها است. مواد افزودنی بتن نیز برای کمتر شدن هزینه ها و سرعت بخشیدن به تولید بتن در اکثر مواقع استفاده می شود. در واقع وجه مشترک تمام انواع بتن در ترکیب سیمان، آب و سنگ دانه ها است. بتن را از لحاظ مختلف می توان دسته بندی کرد اما معمول ترین نوع دسته بندی بتن، طبقه بندی بر اساس وزن سنگ دانه های موجود در بتن است. بر مبنای این طبقه بندی، بتن را می توان به سه دسته بتن سبک ، بتن معمولی و بتن سنگین تقسیم کرد.

در این دسته بندی بتن همانطور که گفته شد وزن سنگ دانه ها متفاوت است، به طوری که بتن سبک از سنگ دانه های با وزن کم، بتن سنگین از سنگ دانه های با وزن زیاد و بتن معمولی نیز از سنگ دانه های باوزن متعادل ساخته شده اند.

علاوه بر این می توان بتن را بر مبنای محل ساخت نیز تقسیم کرد. در این نوع طبقه بندی بتن به دو دسته بتن آماده و بتن پیش ساخته تقسیم می شود. اگر قصد سفارش و خرید بتن از انواع مختلف را دارید و یا به منظور کسب اطلاعات در زمینه قیمت بتن با مشاوران ما در تماس باشید.