کفپوش اپوکسی

10 / 10
از 2 کاربر

کفپوش اپوکسی چیست؟

برای کف سازی مواد مختلفی استفاده می شوند که یکی از پرکاربردترین آنها می توان به کفپوش اپوکسی اشاره کرد. این نوع کف پوش ها به ویژه در کف سازی های صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. کفپوش اپوکسی به گونه ای طراحی شده است که  از نظر قابلیت تحمل بسیار مقاوم است و می تواند در برابر فشار های مکانیکی و استاتیکی مقاومت نماید. این ویژگی موجب می شود تا در زمان بروز این فشار ها ، در کفپوش اپوکسی هیچ گونه ترک و یا درزی به وجود نیاید. همین امر باعث شده تا بتوان از این کفپوش در محیط های مختلف استفاده کرد. یکی از محیط هایی که می توان از آنها استفاده کرد در محل های ساخته شده از بتن می باشند که برای این منظور باید از ابزار های مخصوص کفپوش اپوکسی استفاده نمایید.

اپوکسی در دسته انواع کفپوش های سه جزئی قرار دارد. به دلیل مقاومت بالایی که این نوع کفپوش ها دارا هستندو همچنین استقامت بالای آنها در برابر عوامل مخرب مختلف نظیر سایش های شدید و مداوم ، مواجهه با اسید ها و غیره استفاده از آنها در واقع به عنوان انتخاب اول برای مجریان طرح های مختلف به ویژه طرح های صنعتی که دارای پوشش سیمانی می باشند، مطرح است. از نظر ضخامت این نوع کفپوش ها به صورت متغییر می باشند و بنا به درخواست مجریان طرح بین 3 الی 30 میلی متر متغیر است. کفپوش اپوکسی بسیار منعطف است و این انعطاف پذیری موجب می شود تا حتی در هنگام بروز ترک در بخش های داخلی بتن ، ترک به سطح نهایی نمی رسد و در نتیجه سطح بالایی بتن همواره صاف و بدون درز باقی می ماند.

کفپوش اپوکسی پس از اعمال دیگر نیازی به نگهداری و به عبارت دیگر کیورینگ ندارند و در حالت طبیعی سطحی را ایجاد می کنند که فاقد هر گونه چروک و انقباض در سطح بتن و یا سایر سطوح است.

کاربرد کفپوش اپوکسی

  • یکی از محیط هایی که می توان به صورت ایده آل از کفپوش اپوکسی برای آنها استفاده کرد ، کف پوش بیمارستان ها می باشد.
  • گزینه دیگر برای به کار بردن کفپوش اپوکسی ، کارخانه های مواد غذایی می باشد.
  • در آزمایشگاه های مختلف نیز می توان از کفپوش اپوکسی به صورت ایده آل استفاده کرد.
  • در سالن های صنعتی نیز یکی از گزینه های مناسب برای کفپوش ها ، استفاده از کفپوش اپوکسی است.

در واقع کفپوش اپوکسی از آنجایی که دارای مقاومت بسیار بالایی است در برابر ترددهای زیادی که در این محیط ها انجام می شود مقاوم است و دچار تخریب نمی شود. لازم به ذکر است که این نوع کفپوش ها برای اجرا نیاز به تخصص دارند و از این رو برای اجرای کفپوش اپوکسی بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در وب سایت بتن تماس بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :