کاشی کاری بر روی سطح بتن

10 / 10
از 1 کاربر

کاشی کاری بر روی بتن

یک بستر ساخته شده از بتن، برای نصب کاشی و سرامیک یک زیر ساخت مناسب است به شرط اینکه سطح بتن عاری از ترک یا خراش باشد. تمیز کردن و پر کردن شکاف ها در بتن نیاز به زمان کمی دارد و تنها اقدامات احتیاطی که قبل از کاشی کاری باید انجام شود، کسب اطمینان از خشک بودن کامل سطح بتن است زیرا سطحی که برای کاشی کاری قابل استفاده است باید عاری از رطوبت باشد. برای نصب کاشی بر روی طبقات ساخته شده از بتن می توانید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: در گام اول باید سطح بتن را با استفاده از یک جارو تمیز کنید و تمام گرد و غبار ها و خاک موجود بر روی بتن را از بین ببرید.

مرحله دوم: در این مرحله ابتدا شکاف های موجود بر روی بتن را شناسایی کرده سپس آنها را پر کنید. بدین منظور یک مخلوط بتن سبک ایجاد کنید و با یک ماله بر روی شکاف ها بریزید. در نهایت حدود 24 ساعت زمان برای خشک شدن بتن لازم است.

مرحله سوم: این مرحله، مرحله آماده سازی طبقه است. در یک ظرف رنگ، بتونه را آماده کنید و با استفاده از یک رول رنگ زنی، تمام سطح بتن را با یک لایه بتونه بپوشانید. سپس صبر کنید تا بتونه کاملا خشک شود.

 

مرحله چهارم: از یک تراز برای بررسی سطح طبقه بررسی کنید. تراز را در سراسر طبقه حرکت دهید و بخش های غیر تراز را با استفاده از یک مارکر نشانه گذاری کنید. برای هم سطح کردن تمام قسمت های طبقه از مخلوط بتن خود تسطیح استفاده کنید. مخلوط را بر روی قسمت های علامت گذاری شده بریزید و از ماله برای صاف و هموار کردن آن استفاده کنید. سپس قبل از شروع کاشی کاری، 24 ساعت اجازه دهید تا بتن خشک شود.

بعد از طی این مراحل می توانید به راحتی بر روی سطح بتن، کاش کاری کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :