مواد افزودنی بتن الیافی

10 / 10
از 1 کاربر

ژل میکروسیلیس ، مواد افزودنی بتن الیافی 

نمونه ای از انواع بتن که دارای پیوستگی خوبی است ، بتن الیافی می باشد. این نوع بتن در واقع به صورت یک ماده شکل پذیر است که می توان از آن برای ایجاد سطوح مقاوم دارای انحنای زیاد استفاده کرد. برای تولید این نوع بتن می توان از مواد افزودنی بتن که دارای الیاف می باشند استفاده کرد. در واقع ژل میکروسیلیس که دارای الیاف می باشد به عنوان یک مواد افزودنی بتن مناسب برای تولید بتن الیافی در نظر گرفته می شود. بتن الیافی دارای این نوع ماده افزودنی دارای قابلیت جذب انرژی بالایی می باشد. این نوع بتن بسیار مقاوم است و در برابر بارهای ضربه ای که به آن وارد می شود دارای استحکام بالایی است به آسانی گسسته نمی شود.

ترکیبی که در گذشته به جای بتن الیافی استفاده می شد ، کاهگل بود. در واقع می توان چنین گفت که کاهگل نمونه تاریخی بتن الیافی می باشد. در بتن الیافی از تکنولوژی های جدیدی استفاده شده است که موجب افزایش مقاومت آن نسبت به کاهگل شده است. به طور کلی بتن الیافی دارای ویژگی های متعددی است. در ادامه به برخی از خواص این نوع بتن اشاره می کنیم.

خواص بتن الیافی دارای ماده افزودنی

  • این نوع بتن معمولا دارای قابلیت شکل پذیری بالایی می باشد.
  • بتن الیافی که در تولید آن از مواد افزودنی ژل میکروسیلیس استفاده شده است ، دارای مقاومت بسیار بالایی است.
  • جذب انرژی در این بتن بالا است.
  • این نوع بتن الیافی در برابر ترک خوردگی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است.

البته این تنها برخی از خواص بتن الیافی دارای ژل میکروسیلیس است. این نوع بتن به موجب خواص و ویژگی هایی که دارد در بسیاری از ساخت و ساز ها و پروژه های عظیم مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مواقع می توان این نوع بتن را به عنوان جایگزینی برای بتن آرماتوری به کاربرد. برای مثال برای ساخت سطوح کف در سالن های صنعتی می توان از این نوع بتن استفاده کرد.

یکی از پرکاربرد ترین مصالحی که می توان از آن در ساخت پناهگاه ها و انبارها که در برابر ضربه حساس می باشند ، استفاده کرد ، بتن الیافی دارای مواد افزودنی بتن می باشد. علاوه بر این می توان از این نوع بتن در ساخت باند فرودگاه ها نیز استفاده کرد. گاها در ساخت انواع بتن پیش ساخته نیز از این نوع مخلوط بتن استفاده می شود. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :