مشکل شوره زنی در بتن

10 / 10
از 1 کاربر

شوره زنی بتن

بتن دارای مشکلات متعددی است. این مشکلات به دلایل مختلف رخ می دهند و زمان بروز آنها نیز در بتن متفاوت است. یکی از این مشکلات، مشکل شوره زنی در سطح بتن است. در این مقاله اطلاعات لازم در مورد شوره زنی سطح بتن را برای شما شرح می دهیم.

 تشخیص: ایجاد یک سطح ته نشین بر روی بتن و یا بنا که معمولا دارای رنگ سفید است و گاها با رشد کپک ها بر روی بت توسط افراد اشتباه گرفته می شود.

علت: مشکل شوره زنی در بتن در نتیجه انتقال رطوبت از عناصر ساختمان است که پس از رسیدن به سطح بتن تبخیر می شود و مواد معدنی محلول و نمک آن بر روی بتن باقی می ماند و موجب بروز شوره بر روی بتن می شود.

پیشگیری: به منظور جلوگیری از شوره زنی در بتن ، استفاده از ضد آب مناسب و آب بندی اهمیت زیادی دارد.

تعمیرات امکان پذیر در بتن

ساختاری: در واقع هیچ نگرانی ساختاری در مورد ته نشین شدن به خودی خود نیست مگر اینکه ته نشین شدن نتیجه کلرید ها باشد که می تواند بیانگر آلودگی کلرید باشد. با گذشت زمان این کلرید ها به بتن تعرض می کنند و موجب زوال شدید بتن می شود. این عمل تا زمانی که نفوذ آب خاتمه پیدا کند ادامه خواهد داشت.

زیبایی: زمانی که علت شوره زنی بتن شناخته شد و حذف شد و اگر دیگر نگرانی در مورد بتن وجود نداشت، تعداد زیادی محصول رفع شوره در بازار وجود دارد. با تهیه این محصولات به راحتی می توانید این شوره ها را از سطح بتن از بین ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :