فواید استفاده از بتن سبک

10 / 10
از 1 کاربر

فواید استفاده از بتن سبک

بتن دارای انواع مختلفی از جمله بتن آماده ، بتن پیش ساخته ، بتن سبک و غیره است. بتن سبک از سنگ دانه های با وزن کم ساخته شده است و استفاده از آن دارای فوایدی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

استفاده از بتن سبک به دلیل کاهش بار مرده بتن مرطوب باعث حفظ کار و زمان در ساخت هر طبقه می شود.

کاهش بار مرده، باعث افزایش سرعت ساخت و ساز و کاهش هزینه حمل و نقل، بارگیری و تخلیه می شود. استفاده از بتن سبک ، در پروژه هایی که گاها به دلیل وزن بیش از حد رها شده اند امکان پذیر است. در ساخت و ساز می توان با به کارگیری این نوع بتن در ساخت پارتیشن ها، طبقات و نمای خارجی به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کرد.

حمل و نقل بیشتر مصالح ساختمانی مانند آجر نه به دلیل حجم آنها بلکه به دلیل وزن آنها دارای محدودیت است. با طراحی مناسب کانتینر ها، حجم بسیار زیادی از این نوع بتن می تواند به صورت اقتصادی حمل و انتقال داده شود.

یک ویژگی کمتر آشکار اما در عین حال مهم در  بتن سبک ، هدایت حرارتی نسبتا پایین آن است. یک ویژگی که با کاهش چگالی در سالهای اخیر بهبود یافته است. با توجه به افزایش هزینه ها و کمبود منابع انرژی، توجه بیشتری به کاهش مصرف سوخت در ساختمان ها می شود. و واقعیت این است که دیوار جامد ساخته شده از بتن سبک اتوکلاو با ضخامت 125میلی متر حدود چهار برابر بیشتر از یک دیوار آجری با قطر 230 میلی متر می تواند عایق حرارتی باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :