روش های کلی تولید بتن سبک

1 / 10
از 1 کاربر

روش های مختلف در تولید بتن سبک

بتن سبک یکی از انواع بتن است که در سال های اخیر استفاده از آن بسیار توسعه پیدا کرده است. در این مقاله از شرکت بتن قصد داریم در مورد روش های تولید این نوع بتن در کارخانه بتن توضیح دهیم. برای تولید بتن سبک روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه به شرح نحوه تولید این بتن می پردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در این زمینه به دست آورید.

روش های تولید و ساخت بتن سبک

  • یکی از روش های تولید این نوع بتن پرمصرف، استفاده از مصالح متخلخل سبک می باشد. این مصالح دارای وزن مخصوص ظاهری کم هستند و در بتن جایگزین سنگدانه های معمولی می شوند. این سنگدانه های معمولی نسبتا چگالی بالایی دارند و چگالی آنها معادل 6.2 می باشد.
  • روش دیگر برای تولید انواع بتن سبک ، ایجاد منفذ هایی در داخل بتن است. منافذی که در بتن ایجاد می شود باید کاملا واضح و قابل تمایز با منافذ ریز بتن با حباب هوا باشند. این نوع بتن سبک با نام های متعددی شناخته می شود. به این نوع بتن ، بتن سبک هوادار ، بتن منفذ دار و بتن گازی نیز می گویند.
  • و در نهایت روش دیگری که برای ساخت این بتن سبک مورد استفاده قرار می گیرد، حذف سنگدانه های ریز از ترکیب بتن است. با حذف این سنگدانه ها از مخلوط بتن ، در بین ذرات ، منافذ متعددی ایجاد می شود. و در تولید این نمونه بتن به طور معمول از انواع سنگدانه های درشت که دارای وزن معمولی هستند استفاده می شود. نتیجه این روش تولید ، ایجاد بتنی با عنوان بتن بدون سنگدانه ریز است.

نکته ای که در این زمینه لازم به توجه است ، این است که در تمام روش های تولید در بتنمنفذ هایی ایجاد می شود. این منافذ بر مقاومت بتن تاثیر منفی داشته و موجب کاهش مقاومت بتن می شوند. اطلاعات کامل تر در زمینه انواع بتن را می توانید از بخش مقالات در وب سایت کارخانه بتن مطالع نمایید. امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :