دلایل استفاده از مواد افزودنی بتن

10 / 10
از 1 کاربر

استفاده از مواد افزودنی بتن

در تولید بتن معمولا علاوه بر سیمان، آب و سنگدانه ها از مواد افزودنی بتن نیز استفاده می شود. مواد افزودنی در بتن متفاوت هستند و هر یک ویژگی هایی را به بتن اضافه می کنند. در این بخش به برخی از دلایل استفاده از مواد افزودنی بتن در مخلوط بتن اشاره خواهیم کرد. استفاده از این مواد در بتن معمولا موجب کاهش نارسایی بتن، افزایش کیفیت و تغییر سایر مشخصه های بتن می شود. از پرکاربردترین انواع مواد افزودنی بتن می توان به روان کننده ها و فوق روان کننده های بتن اشاره کرد. روان کننده ها و فوق روان کننده ها در بتن موجب افزایش مقاومت و کارایی بتن می شوند. زیرا این مواد میزان آب مورد نیاز برای ساخت بتن را کاهش می دهد. از میان این دو نوع ماده افزودنی، فوق روان کننده بتن تاثیر بیشتر و قوی تری نسبت به روان کننده ها دارد. علاوه بر این ، مواد افزودنی مذکور، موجب صرفه جویی در مصرف سیمان می شود و از آب انداختن بتن نیز جلوگیری می کنند.

از جمله دلایل استفاده از مواد افزودنی بتن به شرح زیر می باشند:

  • افزایش عملکرد بتن و بهبود ویژگی های آن (بهبود ویژگی هایی نظیر دوام، مقاومت ، پایداری و غیره در بتن)
  • ماندگاری بالا مواد افزودنی بتن موجب می شود تاامکان انبار و ذخیره کردن آنها بدون نگرانی وجود داشته باشد.
  • امکان استفاده آسان از این مواد در بتن
  • کاهش میزان هزینه ها: استفاده از مواد افزودنی بتن نظیر فوق روان کننده بتن تاثیر بسیار بالایی در کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت بتن می شود.

این موارد تنها برخی از دلایل استفاده از مواد افزودنی بتن است. در صورت تمایل به مشاوره در زمینه بتن ، بتن ریزی و مواد افزودنی بتن با مشاوران ما در شرکت بتن در ارتباط باشید. 

ارسال نظر

حسن پور : مواد افزودنی بتن
0 0
سلام، آیا میشه از چند نوع مواد افزودنی بتن به صورت همزمان در بتن استفاده کرد؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام دوست عزیز. این امکان وجود دارد، تنها باید در این زمینه توجه داشته باشید که انواع مواد افزودنی بتن که می خواهید به صورت همزمان از آنها استفاده کنید بر روی همدیگر اثر مخرب نداشته باشند. علاوه بر این نباید بتن را تخریب کنند و یا مقاومت آن را کاهش دهند. انواع مواد افزودنی بتن به همراه دستورالعمل استفاده عرضه می شوند. برای استفاده همزمان از چند ماده افزودنی در بتن ابتدا بهتر است دستورالعمل استفاده از آنها را مطالعه نمایید. نکته دیگری که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که مواد افزودنی بتن را باید به صورت جداگانه و با فاصله به بتن بیافزایید.
یوسف چناقچی : سلام.برای تولید سنگ مصنویی بعد از ریختن ...
0 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :