تکنولوژی بتن

10 / 10
از 1 کاربر

انواع تکنولوژی بتن

بتن از جمله مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمانی است که دارای دوام و استقامت بالایی است. این نوع مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد است و در انواع مختلف با کارایی های متفاوت وجود دارد. به طور کلی بتن ترکیبی از آب ، سیمان و سنگدانه ها است. در این ترکیب از انواع مواد افزودنی بتن نیز برای افزایش استقامت و ایجاد ویژگی های خاص در بتن استفاده می شود. در ساخت و تولید مخلوط بتن از تکنولوژی ها و فناوری های متعددی استفاده می شود. در این مقاله از کارخانه بتن قصد داریم در مورد تکنولوژی بتن اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

امروزه نوعی از بتن وجود دارد که در تولید آن از فناوری نانو استفاده می شود. به کار بردن تکنولوژی نانو در ساخت و تولید بتن منجر به ایجاد نوع خاصی از بتن با شرایط ویژه می شود. به طور کلی در مورد بتن نانو در مقاله مربوطه که در وب سایت شرکت بتن ارائه شده است، صحبت کرده ایم. علاوه بر فناوری نانو از تکنولوژی های دیگری نیز برای تولید انواع خاص بتن استفاده می شود.

گونه دیگری از بتن نیز وجود دارد که به آن بتن شفاف گفته می شود. در ساخت بتن شفاف از فناوری فیبر نوری استفاده می شود. به گونه ای که در هنگام تولید این نوع بتن علاوه بر مواد اولیه معمول که در انواع بتن معمولی استفاده می شود، از درصد کمی فیبر نوری نیز استفاده می شود. استفاده از این فیبرها در بتن موجب می شود تا سازه نهایی دارای ظاهری شفاف باشد.

این نوع بتن در دکوراسیون بسیار کاربرد دارد زیرا دارای نمای بسیار زیبایی می باشد علاوه بر این در ساخت لامپ لایتراکیوب نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت کلی ، مخلوط این بتن حاوی 96 درصد آب ، سیمان و سنگدانه ها است و 4 درصد مابقی شامل فیبر نوری می باشد. در رابطه با این نوع بتن نیز در مقاله " بتن شفاف " به طور مفصل توضیح داده شده است.

این تنها برخی از انواع مختلف تکنولوژی بتن است . اطلاعات جامع و کامل در زمینه بتن و بتن ریزی را می توانید از وب سایت شرکت بتن مطالعه نمایید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :