تولید بتن آماده

10 / 10
از 1 کاربر

نکاتی در زمینه تولید بتن آماده

همانطور که قبلا نیز گفته شد بتن آماده در واقع بتن با مخلوط آماده است. مخلوط این نوع بتن در کارخانه بتن تولید می شود و سپس به وسیله کامیون های مخصوص به محل پروژه حمل شده و در آنجا بتن ریزی صورت می گیرد. از نظر روش تولید ، و به منظور اختلاط بتن ، دو روش وجود دارد. برای این منظور یک طرح اختلاط در کارخانه بتن انجام می شود و به اختلاط تر معروف است. اختلاط دوم به صورت اختلاط خشک است که در حین جابه جایی و حمل بتن آماده از محل کارخانه بتن تا محل پروژه صورت می گیرد.

علاوه بر این لازم به ذکر است که در تولید بتن آماده از موادی مشابه با بتن معمولی استفاده می شود. ایستگاه تولید بتن آماده به دو صورت ثابت و پرتابل (قابل حمل ) وجود دارد. علاوه بر این بر اساس جریان مصالح نیز ایستگاه های بتن آماده به دو دسته ایستگاه ثقلی و ایستگاه بالارونده تقسیم بندی می شود.

در زمان تولید این نوع بتن ، باید به آب مورد استفاده در مخلوط آن بسیار توجه کرد. زیرا وجود ناخالصی در آب مورد استفاده برای بتن ، می تواند در زمان گیرش آن اثر گذار باشد. این تاثیر ممکن است اختلالاتی را در بتن به وجود آورد. تاثیر دیگری که استفاده از آب نا مطلوب می تواند بر روی بتن و سازه های بتنی داشته باشد ، کاهش مقاومت آن ، ایجاد لکه در بتن و همچنین آسیب دیدن و بروز زنگ زدگی در آرماتورها است.

در اکثر مواقع مناسب ترین آب برای تولید بتن آماده ، آب آشامیدنی است. البته لازم به ذکر است که در برخی از مواقع آب آشامیدنی حاوی موادی است که ممکن است برای بتن سازی مناسب نباشد. بنابراین نمی توان گفت که به طور مطلق مناسب ترین آب برای ساخت بتن ، آب آشامیدنی است. در حالت کلی برای ساخت تمام انواع بتن و همچنین برای تولید بتن آماده توصیه می شود از آبی استفاده کنید که دارای اسیدیته بین 6 تا 8 باشد و فاقد طعم شور باشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه بتن آماده و بتن ریزی و تولید این نوع بتن می توانید با کارشناسان ما در شرکت بتن تماس بگیرید تا شما را در این زمینه به خوبی راهنمایی کنند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :