ترمیم کننده بتن

10 / 10
از 1 کاربر

ترمیم کننده بتن چیست؟

بتن یک ماده مقاوم است که دارای استحکام و دوام بالایی است. با این وجود همانطور که در مقالات قبلی گفته شد ، عوامل مختلفی می توانند بر روی بتن تاثیر گذاشته و موجب تخریب بتن شوند. ایجاد خرابی در سازه های بتنی ، استحکام آن را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این رخداد باید به تعمیر و ترمیم بتن بپردازیم.

بتن می تواند در اثر عوامل مختلفی همچون خوردگی آرماتورها ، برخورد با موادی نظیر اسید ، سولفات ها ، کلرید ها و غیره دچار تخریب و خرابی شود. در اثر عدم انجام صحیح مراحل اجرایی و بتن ریزی نیز ممکن است بتن آسیب ببیند. وجود محدودیت هایی از نظر اقتصادی و زمانی نیز می تواند از دیگر عوامل تخریب بتن باشد. برای ترمیم و تعمیر بتن در این شرایط می توان از انواع ترمیم کننده بتن استفاده کرد.

ترمیم کننده بتن در انواع مختلف وجود دارد. برخی از انواع ترمیم کننده های بتن شامل ملات هایی هستند که به آنها ملات های ترمیم کننده گفته می شود.  این ملات ها گاها به صورت آماده وجود دارند و برای انجام تعمیرات در ابعاد کوچک و خاص بسیار کاربردی و قابل اجرا می باشند. انواع آماده این نوع ترمیم کننده بتن شامل موارد زیر می باشند.

انواع ملات های آماده ترمیم کننده بتن

  • یکی از انواع این ترمیم کننده ، ملات های سیمانی می باشند که با الیاف و پلیمر اصلاح شده اند.
  • نمونه دیگر ملات ترمیم کننده ، انواع ملات پلیمری هستند.
  • ملات های نیمه پلیمری از دیگر انواع ترمیم کننده بتن می باشند.
  • چسب های اپوکسی نیز نمونه ای از ترمیم کننده بتن هستند که در صورت نیاز می توان از آنها استفاده کرد.
  • از دیگر ملات های آماده ترمیم کننده بتن می توان ، رزین های تزریقی را نام برد.
  • و در نهایت می توان به چسب های لاتکس به عنوان دیگر انواع ترمیم کننده برای بتن اشاره کرد.

لازم به ذکر است که هر یک از انواع ترمیم کننده بتن که در بالا نام برده شد ، دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی هستند که موجب می شود تا بتوان از آنها برای سازه های بتنی با شرایط خاص استفاده کرد. استفاده از این مواد برای ترمیم انواع بتن و سازه های بتنی به عوامل مختلفی نظیر ضخامت ترمیم ، ابعاد منطقه آسیب دیده ، میزان مقاومت شیمیایی مورد نظر ، مقدار بار وارده به منطقه مورد ترمیم و نوع منطقه مورد ترمیم در بتن و غیره اشاره کرد.

در صورت نیاز به مشاوره برای بتن ریزی ، بچینگ و همچنین ترمیم بتن می توانید با کارشناسان ما در کارخانه بتن تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. علاوه بر این برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بتن ، توصیه می کنیم مقالات ارائه شده در وب سایت شرکت بتن را مطالعه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :