بتن ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر

کاربرد بتن در ساختمان سازی

در ساختمان سازی از انواع مختلف مصالح استفاده می شود. یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین مصالح مورد استفاده برای ساختمان ، بتن می باشد. بتن که در انواع مختلف وجود دارد برای ساخت و ساز بسیار رایج است و تقریبا در تمام سازه ها از این مصالح ساختمانی استفاده می شود. هدف استفاده از بتن در ساختمان سازی نیز افزایش استحکام سازه نهایی است. زیرا بتن دارای دوام و استحکام بالایی است. از جمله دلایل استفاده از بتن در ساختمان می توان به مواردی نظیر دوام بتن در برابر حریق ، مواد اولیه در دسترس ، دوام و استحکام بالا و همچنین حالت خمیری قبل از گیرش بتن اشاره کرد.

بتن به طور کلی از ترکیب چند ماده اولیه به وجود می آید. برای تهیه مخلوط بتن ، مواد سیمان ، آب و سنگدانه ها را به مقدار مشخص ترکیب می کنند و در اکثر مواقع از مواد افزودنی بتن نیز در این ترکیب استفاده می کنند. ترکیب این مواد ، یک مخلوط خمیری شکل ایجاد می کند که در نهایت با انجام فرآیند بتن ریزی در محل مورد نظر ریخته می شود. پس از مدت کوتاهی بتن حالت خمیری خود را از دست می دهد و سفت می شود. بتن سفت شده از دوام و استحکام فوق العاده ای برخوردار است و در برابر عوامل مختلف تخریب مقاوم است.  

مواد افزودنی بتن که در ساخت مخلوط آن مورد استفاده قرار می گیرد موجب می شود تا دوام و استحکام بتن نهایی افزایش پیدا کند. برای ساخت انواع مختلف بتن که برای پروژه های متفاوت استفاده می شود ، از مواد افزودنی متفاو استفاده می شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه بتن و بتن ریزی می توانید با کارشناسان ما در شرکت بتن تماس بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی کنند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :