ساخت دیوار بتنی با استفاده از قاب پیش ساخته

10 / 10
از 1 کاربر

ساخت دیوار بتنی با استفاده از قاب پیش ساخته

دیوار های بتنی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از آنها می توان به عنوان تزیئن برای حیاط یا باغ، به عنوان دیوار حائل برای نگه داشتن آب یا خاک و یا برای تعیین مالکیت استفاده کرد. بسیاری از مردم برای ساخت دیوار بتنی از بلوک استفاده می کنند اما قوی ترین و امن ترین راه برای ساخت این نوع دیوار ها، ریختن بتن در یک قاب پیش ساخته است. توصیه می کنیم برای ساخت این نوع دیوار این مقاله را تا انتها بخوانید.

در قدم اول مساحت دیوار را اندازه گیری کنید و گوشه های آن را با استفاده از میخ های چوبی علامت گذاری کنید. میخ ها را با ریسمان به هم وصل کنید این کار در حفر چاله به شما کمک می کند.

منطقه تعیین شده برای ساخت دیوار را حفاری کنید. شما باید داخل محوطه تعیین شده را حدود یک فوت ( یا 30 سانتی متر) به سمت پایین حفر کنید. اگر محل دیوار دارای شیب است اطمینان حاصل کنید که پایین چاله حفر شده صاف باشد.

دیوار بتنی

با استفاده از تخته سه لایه دورتا دور فضای دیوار را حدود 10 سانتی متر به سمت بالا شکل دهید. این عمل برای شکل گیری دیوار است.

در داخل تخته سه لایه ها در فواصل 60 سانتی متری بلوک های کوچک چوبی قرار دهید. این عمل از گسترش بتن و ترک خوردگی بتن جلوگیری می کند.

قاب پیش ساخته را در سوراخ حفر شده قرار دهید. این قاب باید به اندازه کافی برای نگه داشتن مواد جامد امن باشد. مطمئن شوید که قاب به درستی در محل قرار گرفته است.

دیوار بتنی

در مرحله بعد، بتن را مخلوط کنید. نوع و مقدار مخلوط بتن به اندازه و ماهیت دیوار شما بستگی دارد. سپس بتن را به داخل قاب بریزید. بتن را به صورت یکنواخت و بدون فاصله به قاب بریزید. هیچ قسمتی از بتن نباید قبل از دیگری خشک شود. هنگامی که به قسمت بالای دیوار رسیدید برای ایجاد سطحی صاف و زیبا از بتن، سطح دیوار را با استفاده از قلمو و ماله صاف کنید. اگر می خواهید سنگ و یا چوبی به سطح دیوار خود اضافه کنید قبل از خشک شدن بتن این کار را انجام دهید.

حدود نصف روز برای خشک شدن بتن لازم است. بنابراین نصف روز صبر کنید و بعد از گذشت این زمان و خشک شدن بتن ، قاب را بردارید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :