اشکال مختلف بتن

10 / 10
از 1 کاربر

اشکال مختلف بتن

بتن به چهار شکل اساسی، با برنامه های کاربردی و خواص تولید شده منحصر به فرد تولید می شود.

  1. بتن آماده ، یکی از رایج ترین اشکال بتن است، که حدود 3/4 بتن های موجود را تشکیل می دهد. این نوع بتن در کارخانه های محلی به منظور ارسال در کامیون های دارای درام های گردان ریخته می شود.
  2. بتن پیش ساخته در محیط کارخانه قالب گیری می شوند. این نوع بتن از دسترسی کنترل کیفیت مفید در کارخانه بتن تولید بهره مند می شود. محدوده محصولات پیش ساخته از آجر و سنگ فرش های ساخته شده از بتن تا تیر آهن های پل، اجزا ساختاری و پنل های دیواری متفاوت است. بنای بتنی یکی دیگر از تولیدات بتن است، و احتمالا به دلیل بلوک های استاندارد 8.8.16 اینچ به عنوان بهترین شناخته  شده است. امروزه واحد های ساختمانی می توانند از نظر شکل، پیکربندی، رنگ، و بافت به منظور به کاربردن طیف  نامحدودی از برنامه های کاربردی ساخت و ساز و نیاز های معماری دارای ارزش باشند.
  3. مواد بر مبنای سیمان، محصولاتی را ارئه می دهند که برخلاف " بتن " هستند اما هنوز از بسیاری از کیفیت های بتن بهره می برد. مواد مرسوم در این دسته عبارتند از ملات، دوغاب، موزاییک سیمانی مرمر نما. سیمان جامد و بتن غلتکی فشرده برای پیاده روها و سدها استفاده می شود.
  4. نسل جدیدی از محصولات پیشرفته شامل فیبرها و سنگ دانه های خاصی است که برای ساخت کاشی های سقفی، توفال های سیمانی ارتعاشی و غیره استفاده می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :